Novinky

Bottle
zpět

DASHA MÁ NOVÉ ALBUM A SINGL!

Dasha vydá 27. října 2017 nové studiové album, které dostalo příznačný název: „Konečně“. Zpěvačka mnohé své příznivce asi překvapí, protože nepůjde ani o swingové evergreeny s Big Bandem, ani o muzikálové melodie či osvědčené coververze, ale o původní písně psané jí přímo na tělo.  Pod vedením producenta Davida Solaře se podařilo sestavit repertoár, který jí umožňuje ukázat hlasové možnosti, znít současně a moderně.

Do rádií byla vybrána píseň „Věřím hvězdám“.

 

Singl ve vyšší kvalitě stahujte prosím zde: http://media.supraphon.cz/-/dasha-ma-nove-album-konecne/

 

Dasha vydá album u vydavatelství Supraphon v produkci Davida Solaře, který k tomu poznamenal: „S Dashou je vynikající spolupráce, rozumíme si lidsky i hudebně. Chtěli jsme udělat popovou desku se základem v živých nástrojích, ale zvukově obohacenou všemi prostředky, které současné technologie nabízejí.“

 

Dasha je velmi obsazovanou a úspěšnou muzikálovou zpěvačkou (držitelkou prestižní ceny Thálie), jež vystupovala již na mnoha významných českých a slovenských hudebních scénách, hostovala s největšími domácími hvězdami a bez jejího hlasu si dnes málokdo dovede představit tolik oblíbenou soutěž  StarDance. Dasha se ale necítí být prioritně muzikálovou zpěvačkou a je ráda, že právě nové album bude konečně nejvýstižnějším vyjádřením toho, kde je po hudební stránce doma.

 

Výrazným charakterem alba je skvělý zvuk, který je  výsledkem velkorysého způsobu nahrávání. Zásadní prostor dostaly „živé“ nástroje, ale i studiová práce všech participujících. Mezi hudebníky nechybí například David Solař (klavír a programování), Tomáš Brožek a Ondřej Sluka (bicí), Martin Lehký (basa), Peter Binder (kytary), Camilo Caller (perkuse), Epoque Quartet, dechová sekce a další. Jednotlivé finální mixy potom provedli Petr Kaláb, Steve Walsh, Daniel Hádl a Dušan Lippert. O zajímavou grafickou stránku bookletu alba se postaral mezinárodně uznávaný grafik Pavel Fuksa, který speciálně upravil titulní fotografii Dashy od Romana Dietricha do nápadité koláže. Výsledkem je opravdu povedené popové album – Konečně!

 

V pátek 27. října 2017 vydá Supraphon album Dasha – Konečně na CD, ale i v digitálních formátech MP3, FLAC a HI-RES.

 

 

Sledujte nás na Facebooku